Forum kobiet kreatywnych

Podciśnieniowe leczenie ran - znacie tę metodę?

Samotna_smoczyca - 9-5-2017 at 12:45 AM

Cześć forumowicze i forumowiczki, mam problem z mamą - jest z nią coraz gorzej, ciągle leży w łóżku i powoli zaczynają powstawać odleżyny. Słyszałam o metodzie podciśnieniowego leczenia ran, wiecie coś na ten temat? A co z tradycyjnymi rozwiązaniami? Warto czy nie?

kandyzowana - 9-5-2017 at 01:27 AM

Niestety, ale odleżyny to częsty problem u starszych osób, ale istnieje wiele sposobów walki z nimi. Warto stosować żele oraz podobne specyfiki, gdyż nawet jeżeli nie leczą to chociaż odrobinę pomagają i uśmierzają ból, a przede wszystkim zapobiegają powstawaniu nowych odleżyn. Osobiście o tej metodzie nie słyszałam, pewnie to jakaś innowacja. Chętnie również dowiem się co nie co:)

bokser - 9-5-2017 at 01:57 AM

Tak, słyszałem o tej technice leczenia ran i słyszałem też, że firma medami oferuje taką właśnie usługę. Osobiście niestety nie mam doświadczeń z nimi, ale mam znajomą, która wypowiadała się o nich w samych superlatywach, a metoda podobno naprawdę pomaga i jest o niebo lepsza od wszelkich specyfików oraz leków. Może warto spróbować?

Samotna_smoczyca - 9-5-2017 at 03:41 AM

No właśnie nie wiem jeszcze, a macie może jakieś namiary na tę firmę albo na jakieś informacje o samym podciśnieniowym leczeniu? Może jak dowiem się czegoś na ten temat to przekonam się bardziej.

Waza - 9-5-2017 at 04:48 AM

To pewnie moja opinia okaże się pomocna. Podciśnieniowe leczenie ran to faktycznie dość innowacyjne rozwiązanie, ale zdobyło już wielu zwolenników. Efekty takiego leczenia na pewno przychodzą szybciej niż w przypadku rozwiązań farmakologicznych. Tak się składa, że mój tata potrzebował pomocy z leczeniem ran i skorzystałam z oferty firmy, o której wspomniał kolega. Pod linkiem http://medami.pl/podcisnieniowa-terapia-leczenia-ran/ będziesz mogła przeczytać więcej o samej metodzie. Dodam tylko, że jak najbardziej można stosować ją w przypadku odleżyn.

Samotna_smoczyca - 9-5-2017 at 07:47 AM

A jak wygląda kwestia ceny? Jest droższa od leków i maści czy może ceny są porównywalne? Fajnie byłoby wiedzieć coś na ten temat.

Waza - 9-5-2017 at 08:17 AM

Niestety to musisz ustalać indywidualnie, bo każdy organizm potrzebuje innej liczby zabiegów oraz odrobinę innego podejścia. Skontaktuj się z nimi to Ci odpowiedzą na to pytanie.